Board of Directors

EXECUTIVE COMMITTEE
PRESIDENT..........................................................................................Beth Sloan
PRESIDENT-ELECT..........................................................................Emily Walker
SECRETARY.........................................................................................Martha Stevens
TREASURER.........................................................................................Julie Schwartz
DELEGATE............................................................................................Sandy Sutton
 
PRESIDENTS OF AFFILIATED DISTRICT ASSOCIATIONS 
AREA I     
BAYOU...................................................................................................Chelsey Trosclair
SOUTHEAST.........................................................................................Yvette Rodriguez
NEW ORLEANS....................................................................................Kelsey Rosenbaum
AREA II   
BATON ROUGE....................................................................................Reese Ochsner
ACADIANA.............................................................................................Celeste Hay
AREA III  
CENLA.......................................................................................................Mary Ann Ward
NORTHEAST ...........................................................................................Vacant
SHREVEPORT.........................................................................................Ashley Rachal
 
STANDING COMMITTEE CHAIRS 
FINANCE COMMITTEE......................................................................Julie Schwartz
PUBLIC POLICY COORDINATOR.................................................Kristin Gradney
NOMINATING COMMITTEE CHAIR.............................................Ashley Dexter
PUBLIC RELATIONS/MARKETING COMMITTEE...................Brigett Scott 
 
SPECIAL COMMITTEE CHAIRS 
ANNUAL MEETING CHAIRMAN......................................................Emily Walker
AWARDS/HISTORIAN..........................................................................Cathy Daniels
BYLAWS.......................................................................................................Becky Gautreaux 
SCHOLARSHIPS......................................................................................Sherry Foret 
STATE POLICY REPRESENTATIVE..................................................Kathryn Fakier 
TASK FORCE FOR FUNDING CHAIRPERSON..........................Elizabeth Ollendike
STATE REGULATIONS SPECIALIST...............................................Glenda Johnson
CONSUMER PROTECTION COORDINATOR..............................Jennifer Duhon

OTHER (voting)
CHAIR, COUNCIL ON PROFESSIONAL ISSUES/EDUCATION..................................Becky Laskowski
 

Nominating Committee:
Ashley Dexter-VOTING
Robert McAtee
Vimala Nancy Rajapho