Board of Directors

EXECUTIVE COMMITTEE
PRESIDENT..........................................................................................Becky Laskowski
PRESIDENT-ELECT..........................................................................Becky Gautreaux
SECRETARY.........................................................................................Katie Guedry
TREASURER.........................................................................................Elizabeth Ollendike
DELEGATE............................................................................................Sandy Sutton
 
PRESIDENTS OF AFFILIATED DISTRICT ASSOCIATIONS 
AREA I     
NEW ORLEANS....................................................................................Ulrika Midner
AREA II   
BATON ROUGE....................................................................................Brooke Schooenberg
AREA III  
CENLA.......................................................................................................Shiloh Lancaster
SHREVEPORT.........................................................................................Chassidy Martin
 
STANDING COMMITTEE CHAIRS 
FINANCE COMMITTEE......................................................................Elizabeth Ollendike
PUBLIC POLICY COORDINATOR.................................................Kristine Creveling
NOMINATING COMMITTEE CHAIR.............................................Martha Stevens
PUBLIC RELATIONS/MARKETING COMMITTEE...................Alison Callahan
 
SPECIAL COMMITTEE CHAIRS 
ANNUAL MEETING CHAIRMAN......................................................Becky Gautreaux
AWARDS/HISTORIAN..........................................................................Cathy Daniels
BYLAWS.......................................................................................................Emily Walker
SCHOLARSHIPS......................................................................................Sherry Foret 
STATE POLICY REPRESENTATIVE..................................................Kristen Gradney
TASK FORCE FOR FUNDING CHAIRPERSON..........................Brooke Schooenberg
STATE REGULATIONS SPECIALIST...............................................Glenda Johnson
CONSUMER PROTECTION COORDINATOR..............................Joseph Guillory

OTHER (voting)
CHAIR, COUNCIL ON PROFESSIONAL ISSUES/EDUCATION..................................Jane Conley